GNOME Türkiye

GNOME Nedir?

Özgür yazılımı destekliyoruz

GNOME; dünya genelinden şirketleri, gönüllüleri, profesyonelleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşları bir araya getirir. Herkes için tümüyle özgür bir yazılım çözümü olan GNOMEʼu yapıyoruz.

Bağımsız

GNOME, kâr amacı gütmeyen GNOME Vakfı tarafından yönetilmektedir. Yönetim kurulumuz demokratik olarak seçilir ve teknik kararlar işi yapan mühendislerce verilir. Birçok kuruluşça destekleniyoruz; Proje başladığından beri yüzden çok şirketten çalışan katkıda bulundu.

Özgür

Yazılımın açık geliştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Geliştirme alt yapımız ve iletişim kanallarımız halka açıktır ve kodumuz herkesçe ücretsiz olarak indirilebilir, değiştirilebilir ve başkalarıyla paylaşılabilir. Tüm katkıda bulunanlar aynı haklara sahiptir.

Birlikte

Projemiz, Özgür Yazılım ekosisteminin önemli bir parçasıdır. Tüm yazılım yığınına yayılan yüksek nitelikli çözümler oluşturmak için diğer özgür projelerle birlikte çalışıyoruz.

İnsan odaklı

Yazılımımız birçok dile çevrilmiştir ve yerleşik erişilebilirlik özellikleriyle birlikte gelir. Bu, konuştuğu dil ya da fiziksel yeteneklerinden bağımsız olarak herkesçe kullanılabileceği anlamına gelir.

Destek

GNOME, senin gibi insanların bağışlarıyla desteklenmektedir!

Projenin sürdürülebilirliğine ve büyümesine bağış yaparak ya da GNOME Dostu olarak katkıda bulunun.